Zapowiedź 2 kolejki sezonu

Dzisiejszy artykuł poświęcony zostanie zapowiedzi nadchodzącej kolejki, której mecze odbędą się w najbliższą niedzielę 27 sierpnia. Na początek jednak krótkie przypomnienie ubiegłej kolejki Po pierwszych spotkaniach liderem został zespół Czarnych Sójkowa, który na powitanie rozgromił nas przed własną publicznością aż 5:0. W sześciu spotkaniach zobaczyliśmy zwycięstwa. Częściej wygrywali gospodarze, bo aż czterokrotnie. Dwa kolejne zwycięstwa dołożyły zespoły przyjezdnych, a jedno spotkanie zakończyło się remisowym rezultatem. Na zakończenie dodam, że padło w sumie 17 bramek i tym razem znowu lepsi okazali się gospodarze spotkań inkasując przyjezdnych drużynom 11 bramek.

Tak więc teraz pozostaje mi nic innego jak zachęcić Was do przeczytania poniższej zapowiedzi niedzielnej serii zmagań.

KS Łukowa - San Wierzawice

Z poprzedniej kolejki zwycięsko wyszedł klub z Łukowej, który po dwóch bramkach zapewnił sobie 3 punkty na start rozgrywek, natomiast zespół Sanu wywiózł ze stadionu Advitu jeden punkt. Ostatni sezon oba zespoły spędziły jako sąsiedzi w tabeli, jednak San Wierzawice w tym meczu powinien być zdecydowanym faworytem spotkania.

Wólczanka Wólka Grodziska - Advit Łętownia

Wszyscy sympatycy klubu na pewno mają w pamięci ostatni mecz tamtego sezonu, w którym to mierzyliśmy się z zespołem z Łętowni. Goście przyjechali jako murowany faworyt spotkania, jednak to my do 80 minuty spotkania rozdawaliśmy karty, a zespół przyjezdnych tylko stał i patrzył na nasz "koncert". Nasza wygrana została zaprzepaszczona po dwóch kontrowersyjnych karnych dzięki którym to Advit awansował do baraży, które mogły uprawniać w A-klasie. Szanse obu zespołów oceniamy 50 na 50. Kto wie jakim zakończy się wynikiem..

Kłyż Tarnogóra - Czarni Sójkowa

Z jednej strony czarny koń ubiegłego sezonu z drugiej natomiast wiosenna A-klasa. Pojedynek Goliata z Dawidem? Czy tak samo zaskakujący będzie przebieg tego spotkania? Tarnogórzanie nie raz już pokazali, że potrafią wygrywać z teoretycznie lepszymi drużynami, ale miejmy na uwadze, że Czarni Sójkowa po roku absencji na pewno będą chcieli zagościć ponownie na wyższym szczeblu rozgrywkowym.

Grabniak Hucisko - Jodła Przychojec

Drużynę z Przychojca w tej kolejce czeka jeden z dalszych wyjazdów tej jesieni. Grabniak na rozpoczęcie przegrał u siebie mecz z Orłem Biedaczów, natomiast Jodła zainkasowała 3 punkty z nieprzewidywalną drużyną Kłyżu Tarnogóra. Ciężko stwierdzić kto jest faworytem jednak po ubiegłorocznych zmaganiach rolę faworyta zapewne podejmie zespół z Przychojca.

Orzeł Rudnik nad Sanem - Orzeł Biedaczów

Poprzedni sezon ekipy z Biedaczowa był jednym z lepszych w ostatnich kilku latach, a Orzeł wylądował na ziemię robiąc sobie roczną przerwę w rozgrywkach. Po powrocie przegrali jednak swój pierwszy mecz ligowy. Mimo to są faworytem tego spotkania. W kuluarach rozmawia się o tym, że Rudniczanie są faworytem całych rozgrywek, gdyż nie tak dawno prezentowali swój poziom w klasie okręgowej. Jedno z ciekawszych spotkań tej serii.

LZS Polonia Przędzel - Victoria Giedlarowa

Najciekawsze spotkanie tej kolejki to pojedynek spadkowicza z A-klasy oraz jednego z tegorocznych głównych faworytów do awansu. Poprzedni sezon ekipa z Przędzela pokazała zabójczą grę na wiosnę, jednak mało zdobytych punktów jesienią poskutkowało brakiem utrzymania i spadkiem do niższej ligi. Z kolei ekipa z Giedlarowej do końca zażarcie walczyła o fotel lidera, a gdy to było już nieosiągalne swe zmagania zakończyła na 3 miejscu, najgorszym z możliwych. Pozostali największym przegranym rozgrywek wyprzedzając w tym rankingu nawet naszą ekipę.

KS Majdan Łętowski - Jutrzenka Kopki

W poprzednim sezonie górą w dwumeczu był zespół Jutrzenki raz wygrywając a w rewanżu remisując z Majdanem. Ubiegłoroczna tabela pokazuje, że faworytem spotkania jest drużyna Kopek. Z kolei Majdan Łętowski poczynił wzmocnienia, które mają wyprowadzić zespół z dolnych rejonów tabeli. Czy uda im się ta sztuka? Czy Jutrzenka potwierdzi swoje wysokie aspiracje?