Historia

Klub Wólczanka Wólka Grodziska oficjalnie powstał w maju 2016, wcześniej można było zobaczyć nas wyłącznie na amatorskich rozgrywkach. Klub w Wólce Grodziskiej istniał już wiele lat temu, swoje mecze rozgrywał w Grodzisku z czasem został przekształcony w rezerwy Grodziszczanki. Reaktywacja klubu zbiegła się w czasie z upadkiem rezerw Grodziszczanki jak również ze spadkiem pierwszego zespołu do A klasy. W ten sposób historia zatoczyła koło, a My dalszy jej los napiszemy sami :) Klub powstał poprzez wspólne starania zawodników klubu założycielami  byli Dawid Salwach, Tomasz Kołcz, Dawid Zych oraz Jarosław Pytel w późniejszym czasie skład zarządu uzupełnił Kamil Baran. Obecnie klub ma już za sobą występy na B-klasowych boiskach.