Jodła Przychojec Gospodarze

Autor:

Utworzono:

11.05.2018

Przetrzebieni kontuzjami zawodnicy "Jodły" w kolejnym ligowym starciu podjęli na własnym stadionie "Jutrzenkę" Kopki.

Spotkanie mogło się wybornie zacząć dla gospodarzy - w 5' minucie Franciszek Sarzyński ładnym podaniem uruchomił Krzysztofa Plichtę. Kapitan "Jodły" huknął ile sił w nogach, obijając poprzeczkę!

Przyjezdni odpowiedzieli po chwili, wyprowadzając ładną kontrę, ale Piotr Kaczor pewnie zatrzymał szarżę napastnika gości.

Kolejne minuty to zdecydowana przewaga miejscowych, udokumentowana zdobyciem gola. Nieprzepisowo w polu karnym zatrzymywany był Krystian Sarzyński. Pewnym egzekutorem 11-tki okazał się "Francesco".

1:0 (17' minuta) - Franciszek Sarzyński / rzut karny

25' minuta to popisowa akcja "Jodły". Piłka jak po sznurku wędrowała od linii obrony do ataku. Sebastian Klisko zagrał do Patryka Marcinowskiego, ten do Mariusza Płoszaja, który z kolei asystował przy bramce Krzysztofowi Plichcie!

2:0 (25' minuta) - Krzysztof Plichta / asysta Mariusz Płoszaj

Tuż po zmianie stron przypomniał o sobie bohater meczu z Przędzelem - Łukasz Kaczor, który przepchał się w polu karnym przeciwnika i mocnym strzałem nie dał szans golkiperowi na skuteczną interwencję!

3:0 (46' minuta) - Łukasz Kaczor / asysta Krzysztof Plichta

W 65' minucie gospodarze po raz kolejny podwyższyli prowadzenie. Asystą popisał się Łukasz Kaczor.

4:0 (65' minuta) - Franciszek Sarzyński / asysta Łukasz Kaczor

Niespełna 18-' sekund później arbiter spotkania podjął mocno kontrowersyjną decyzję, dopatrując się faulu Piotra Kaczora na napastniku gości. Jeśli przewinienie w ogóle było, to miało miejsce przed polem karnym. Sędzia podyktował jednak rzut karny, wykorzystany przez przyjezdnych.

4:1 (67' minuta) - goście / rzut karny

______________________________________________________________________________

Pomimo problemów kadrowych wynikających z sytuacji zdrowotnej zawodników "Jodła" po dobrym i skutecznym meczu dopisuje na swoim koncie pewne 3 punkty. Na pochwałę zasłużyła trójka sędziowska, która poprowadziła zawody niemal bezbłędnie (poza wspomnianą sytuacją z rzutem karnym).

Zawodnikom "Jutrzenki" dziękujemy za rozegrane spotkanie i życzy powodzenia w dalszej części sezonu.